Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Hrabia Monte Christo - streszczenie

aresztowany za pomoc bandytom. Mimo, ze głównie dawał i jedzenie, został skazany na publiczne ścięcie za dwa dni. Monte Christo obiecuje wykupić Peppina, a Vampa obiecuje mu dozgonną lojalność. Następnego wieczoru, Franz i Albert idą do opery, gdzie znów Franz widzi Monte Christo w towarzystwie Haydee, najpiękniejszej kobiety jaką widział, ubranej w grecki kostium. Słodka hrabina G., która siedzi z Franzem i Albertem, jest przerażona bladością Monte Christo, którego uważa za wampira. Kolejnego ranka, właściciel hotelu informuje Franza i Alberta, że ich przyjaciel Monte Christo zaoferował pożyczenie powozu na czas karnawału. Franz odwiedza Monte Christo i odkrywa, ze to ta sama osoba, którą spotkał na wyspie.


Rozdział 36

Przed śniadaniem, Monte Christo zaprasza mężczyzn, aby obejrzeli publiczną egzekucję z jego okna. Przyznaje się do fascynacji egzekucjami. Mężczyźni rozmawiają o sprawiedliwości. Na egzekucji, jeden ze skazanych, Peppino, otrzymuje wolność. Monte Christo wydaje się zachwycony widokiem ścięcia drugiego więźnia.


Rozdział 37

W czasie karnawału, Albert zakochuje się w pewnej kobiecie. Pragnie wykorzystać w Rzymie swoją okazję do kilku romansów.


Rozdział 38

Kobieta okazuje się być Teresą, a romans pułapką. Vampa porywa Alberta, a Franz otrzymuje liścik z kwotą okupu. Nie mogąc zapłacić takiej sumy, prosi o pomoc Monte Christo. Peppino prowadzi hrabiego i Franza do Katakumb Świętego Sebastiana do kryjówki bandytów. Vampa pozdrawia hrabiego Monte Christo serdecznie i uwalnia Alberta, przepraszając.


Rozdział 39

W zamian za uratowanie życia, Monte Christo prosi Alberta o wprowadzenie w paryskie środowisko, kiedy odwiedzi miasto za 3 miesiące. Albert jest zachwycony. Franz zauważa, że Monte Christo wzdryga się, gdy ma uścisnąć rękę Alberta. Aby chronić przyjaciela,Komentarze

    5 + 6 =