Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Hrabia Monte Christo - streszczenie

skazał go na dożywocie.


Rozdział 29

Nadal jako reprezentant firmy, udaje się do załamanego Morrela. Morrel ma już tylko dwóch pracowników, w tym młodzieńca zakochanego w córce Morrela Julii. Morrel nie ma pieniędzy na pokrycie długów po raz pierwszy w życiu, co zrujnuje jego honor. Podczas wizyty Dantesa dociera informacja o zatonięciu Faraona. Dantes, teraz główny udziałowiec w firmie, daje Morrelowi trzy miesiące na zdobycie pieniędzy. Po drodze do wyjścia, Dantes mówi Julii, że ma obiecać słuchać i robić wszystko, co karze jej mężczyzna zwący się Sindbadem Żeglarzem.


Rozdział 30

Mijają prawie 3 miesiące i Morrel ma wciąż mało pieniędzy. Decyduje, ze musi popełnić samobójstwo. Kiedy rozmawia o tym z synem, Julia dostaje list od Sindbada, podąża za wskazówkami i znajduje sakiewkę, którą jej ojciec dał staremu Dantesowi. Sakiewka jest pełna weksli Morrela, oznaczonych jako zapłacone. Zawiera tez diament, który ma być posagiem Julii. Julia wpada do pokoju, kiedy jej ojciec przystawia sobie broń do skroni. Słyszą hałas z zewnątrz. Statek zbudowany i pomalowany dokładnie jak Faraon wpływa do portu, z tym samym ładunkiem, który podobno stracił na morzu. Dantes odpływa z Marsylii.


Rozdział 31

10 lat po wydarzeniach w Marsylii, arystokrata z Paryża, Baron Franz d'Epinay zatrzymuje się na wyspie Monte Christo, aby polować na dzikie gęsi, za radą włoskich przewodników. Znajduje na wyspie grupę mężczyzn, których bierze za przemytników. Potem dowiaduje się, ze są załogą jachtu bogatego człowieka, który ciągle podróżuje pod imieniem Sindbada Żeglarza. Franz jest zabrany w odwiedziny do Seidbada w jego pięknym pałacu w skałach. Jest oczarowany orientalnymi bogactwami, samym Sindbadem i ucztą. Sindbad, czyli Dantes, mówi, że podróżuje po świecie, robiąc różne litościwe rzeczy,Komentarze

    9 + 5 =