Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
ZAMKNIJ X

Hrabia Monte Christo - streszczenie

jak np. uwolnienie więźniów. Opowiada, jak zdobył sługę, niemego Aliego, czekając z wykupieniem, aż zostanie mu odcięty język jako kara za podejście do haremu króla w Tunisie. Opowiada także o halucynogennych narkotykach, których daje spróbować także Franzowi, który ma po nich niesamowite wizje.


Rozdział 32

Franz szuka następnego dnia wejścia do jaskini Sindbaba, ale nie udaje mu się, wiec rusza do Rzymu na spotkanie z Albertem de Morcerf, synem Fernanda Mondego, który znany jest jako Hrabia Morcerf. Zamierzają zostać w mieście na czas karnawału. Spóźniając się do miasta widzą, ze nie mogą wynająć powozu, który jest potrzebny do udziału w zabawie karnawałowej.


Rozdział 33

Właściciel hotelu ostrzega Franza i Alberta o bandytach, szczególnie o groźnym Luigim Vampie. Opowiada historię o tym, jak Vampa doszedł do niesławy. Luigi był młodym, zdolnym, mądrym pasterzem, zakochanym w pasterce Teresie. Pewnego dnia słynny przywódca złodziei, Cucumetto, wpadł na tych dwoje gdy uciekał przed władzą. Para ukryła Cucumetto, mimo, ze za jego głowę wyznaczono wielką nagrodę.


Rozdział 34

Na wspaniałym balu, frywolna Teresa tańczyła ze szlachcicem i zazdrościła stroju pewnej arystokratce. Vampa, chcąc dziewczynę tylko dla siebie, obiecał jej, że zdobędzie ten strój. Podpalił dom owej kobiety i w zamieszaniu ukradł strój. Następnego dnia, gdy Teresa ubrała się w strój, Vampa dał wskazówki zagubionemu podróżnikowi, Sidbadowi Żeglarzowi, a ten w zamian dał mu dwa diamenty. Kiedy Vampa wrócił do domu, zauważył, ze Teresę porwano. Zabił świadka, którym jak się okazało był Cucumetto. Vampa ubrał się w jego odzienie i zażądał od bandytów uczynienia się ich przywódcą.


Rozdział 35

Podczas odwiedzania Koloseum w Rzymie, Franz słyszy rozmowę miedzy Dantesem a Luigim. Niewinny pasterz Peppino zostałKomentarze

    2 + 10 =